Windows 10 Bulanık Font Sorununa Çözüm

Windows 10 Bulanık Font Sorununa Çözüm

Windows 10 Bulanık Font Sorununa Çözüm

Windows 10’daki yazı fontları size biraz bulanık gelebilir, buna çözüm içinse bir yol var!

Yüksek çözünürlüklü ekranda DPI ölçeklendirme seçeneği bazen bulanık yazı tipleri gibi olumsuz yan etkiler gösterebiliyor. Bunun nedeni Microsoft tarafından Windows’un yeni sürümlerinde kullanılan ölçekleme yöntemi. Ama merak etmeyin, metinleri küçücük ve okunması imkansız hale getirmeden durumu düzeltebilir ve netlik sağlayabilirsiniz.

Sorunu düzeltmenin bir yolu kayıt defteri (registry) düzenlemesinden geçiyor ancak bu kalıcı ya da kolay bir düzeltme değil. Bunun yerine en iyi seçenek, XPExplorer’ın Windows 10 DPI Fix aracını yükleyerek her şeye çözüm bulabilirsiniz.

Yapmanız gereken şeyse dosyayı indirmek ve .exe dosyasını işletmek. Küçük bir kutucuk açılacaktır ve içerisinde Windows 10 varsayılan DPI ölçeklendirme ve Windows 8.1 DPI ölçeklendirme seçenekleri yer alacaktır. 2’inci seçenek sizin bulanık yazı sorununuza çözüm bulacaktır. Değişikliklerin aktif olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Depo çalışanı, domain ve e-ticaret hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Web10.NET Reklam