Tanıtım Yazısı Nedir Ne işe Yarar

Tanıtım Yazısı Nedir Ne işe Yarar

Tanıtım Yazısı Nedir, Ne işe Yarar

Tanıtım Yazısı sayesinde sürekli, kalıcı ve kaliteli reklam formatı

Bilindiği üzere internet ortamında verilen hemen hemen tüm reklam modelleri ücretli ve geçici süreli olmaktadır. Verdiğiniz reklam, kullanıcılar tarafından arama motorları ya da banner reklamları tarafından ziyaretçilere ulaşmaktadır. Reklamınız yayında olduğu sürece web sitenize ziyaretçi girişi devam etmektedir ve bunun içinde sürekli ödeme yapmanız gerekmektedir.

Tanıtım Yazısı ve reklam ne alaka diye düşünebilirsiniz ama kalıcı reklam, tanıtım yazısı yazmak ve yayınlamakla mümkündür. Sizler için elimizden geldiğince Tanıtım Yazısı hakkında zararlı ve faydalı noktaların altını çizmek istiyoruz umarız faydasını görürsünüz.

Tanıtım Yazısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Mesleğinizle alakalı, Hizmet verdiğiniz ürünler hakkında, Firmanız hakkında, kendinizle ilgili paylaşmak istediğiniz konular hakkında yazacağınız özgün içeriklere Tanıtım Yazısı denir. Tanıtım Yazısı Ne İşe Yarar? sorusuna kısaca şu şekilde cevap verebiliriz. Arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için belirli özel kelimeleri linkler koyarız bu sayede Google’nin dikkatini çekmeyi amaçlarız. Unutmayalım ki Google backlink kaynakları ağırlık olarak Tanıtım Yazısı ile mümkündür. Konunun özgün ve başka yerde yayınlanmamış olması google tarafından + olarak değer kazanmakta ve sayfanızın arama değerini yükseltmektedir.

Kaliteli doğal, özgün yazacağınız tanıtım yazıları kalıcı olacağından arama motorları tarafından farkedilerek backlink kazanmanıza ve sürekli reklam formatı işlemini görecektir. Özelikle Tanıtım Yazısı yazacağınız site sayısı fazlaysa daha çok verim alabileceksiniz buna örnek vermek gerekirse 50 tane farklı web sitesine Tanıtım Yazısı yazdığınızı düşünün o web sitelerinden gelen ziyaretçiler kelime linklerine tıklayarak hizmet verdiğiniz web sitenize bağlanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tanıtım Yazısı Yazmanın & Yayınlamanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde google dostu web siteleri, Google Kelime Taraması ve Özgünlük Kotrolü Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , ,

Web10.NET Reklam

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. Açıkçası tanıtım yazısının bu kadar önemli unsur olduğunu bilmiyordum. Acaba blogger sayfamda işe yararmı bu blogumun büyümesi bakımından? ilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

  2. Merhaba ”Tanıtım Yazısı” tüm internet web siteleri, bloglar, sosyal aglar için geçerlidir. Eğer daha kapsamlı bilgi ve destek almak isterseniz bu konuda size yardımcı olabiliriz. iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz bizlere.