İnternet Reklamı Yöntemleri

İnternet Reklamı Yöntemleri

İnternet Reklamı Yöntemleri
Tabi internet çok büyük bir ağ olduğu ve 7’den 70’e birçok farklı kullanıcıyı barındırdığı için kimlere ulaşmak istediğinize dair bir kısıtlama yapmanız gerekir ki daha çok verim alın. Günümüzde en çok ragbet gören internet reklamı çeşitlerini kısaca inceleyelim:

Web sitesi
İnternet kullanıcılarının size ulaşabileceği telefon, tablet gibi teknoloji gereçler ile ziyaret edilebilir bir internet sitesi tasarlatıp tüm firma, ürün tanıtımlarınızı oradan yapmak en iyi internet reklamı platformu oluşturmak için en sağlam temeldir.

Arama motoru reklamcılığı
Eğer bir web siteniz varsa Google, Ask, Yahoo, Bing, Conduit, Yandex, Search Winamp gibi arama motorlarında üst seviyelerde görünmek, internet reklamlarınızı bu kanallardan yapmak temel olarak çok önemlidir. Bu reklam platformunda aslında sektörünüzle alakalı en çok aranan anahtar kelimeleri belirleyip ve bu kelimeler içerisinde size uygun olanları doğru belirlemek en önemli husustur. Firmanız hakkında, hizmetiniz hakkında alakalı, kelime rekabeti çok yüksek olmayan, arama oranları yüksek, uygun fiyatlı kelimelere bütçe ayırmak en mantıklı iş olacaktır. Bu aşamada tahminlerden yola çıkarak değil de gerçek anketler ve araştırmaları kullanarak analiz yapmanız doğru tercih olacaktır. Eğer bunları yaparsanız web siteniz, tüm hizmetleriniz arandığında Google, Ask, Yahoo, Bing, Conduit, Yandex, Search Winamp gibi büyük arama motorlarında üst sayfalarda yerini alacaktır. Böylece daha çok verimli ve gerçek müşteri kitlesi olan ziyaretçilere ulaşma şansınız olacaktır.

Banner
Bu yöntem günümüz koşulların da biraz daha eski bir yöntem olarak görülmektedir. Normal bir gazetede verdiğiniz ilanları internet üzerinden verdiğinizi düşünün. Kısacası bu yöntem ile başka bir internet sitesine belirli ücret karşılığı sizin reklamınızı taşıyan bir panonun yerleştirmiş olduğunu düşünün. Bu reklam modelinde de reklam panonuzun yayınlanmasını istediğiniz, hizmet sunmak istediğiniz ziyaretçi kitlesine en çok hitap eden internet sitesine karar vermeniz, reklam geri dönüşümü açısından daha çok verimli olacaktır.

Akıllı linkler Modeli – içerik ağı reklamları
Bu reklam modelinde metin içerisine yerleştirilen reklamlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu tür reklam modeli daha çok haber servisi sunan siteler de ve bloglarda karşılaşabiliyoruz. Reklam yapmak istediğiniz kelimeyi başka bir internet sitesinde geçen kelimelere link bağlayarak kendi sayfanıza yönlendirme yaptırabilirsiniz. Bu yaptırmak için ziyaretçi trafiği yüksek olan siteleri seçebilirsiniz.

Sosyal Ağ Reklamları
Bu reklam modeli ile çeşitli sosyal ağlar üzerinden örnek vermek gerekirse, Facebook, Linkedin, Twitter vb gibi, markalar, ürünler ve hizmetler tanıtımlarını yapmak tamamen ücretsiz olduğu gibi de ziyaretçi çekme bakımından etkili bir yoldur. Paylaşımlarınıza tanıtıcı mesaj eklemesi yaparak yaptığınız hizmet için daha fazla dikkat çekici format oluşturmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan İnternet Reklamı Nedir? başlıklı makalemizde Basılı Yayın, e-Pazar ve Gazete Reklam hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Web10.NET Reklam

Yorum Yaz