İnternet Reklamı Vermek Neden Önemlidir?

İnternet Reklamı Vermek Neden Önemlidir?

İnternet Reklamı Vermek Neden Önemlidir?

Dostlarımızla iletişime geçmekten, Dünya’da ve ülkemizde olan, biten tüm gelişmeleri takip etmekten, oturduğumuz yerden alışveriş yapmaya kadar her anımızı elinde tutan şey İnternet…

IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de 12 yaş üstü internet kullanıcısı rakamları 25 milyonu geçmiş durumda ve bunun yaklaşık %80lik kesimi 35 yaşın altında yani müşteri potansiyeli en yüksek kesim. Durum böyleyken internette yer almak,  ürünlerinizi ve iş yerinizi internet ortamına taşımak zorunluluk hale gelmektedir. Tabii ki sadece web sayfanızın olması yeterli değildir. Daha fazla kullanıcı ve müşteri elde edebilmek için internet reklamı büyük önem taşımaktadır. Bir çok marka ve iş yeri pazarlama ve satış işlemlerini internet üzerinden sürdürmekte ve internet reklamlarına ayrılan bütçeler bu kesime olan güveni katlamış durumdadır.

 

İnternet Reklamının İşletmelere Faydaları Nelerdir?

  • Düşük Maliyetli Olması

İnternet reklamlarının en önemli özelliklerinden birisi de düşük maliyetli olmasıdır. Diğer reklam çeşitlerine kıyaslanırsa çok düşük bir ücrete internet reklamı verebilir markanızı, ürünlerinizi bir çok kitleye ulaştırabilirsiniz.

  • Esneklik Olması

İnternet reklamı size birçok seçenek sunar. Kampanyalarınızı ve ürünlerinizi, internet reklamınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilir, hedef kitlenizin ihtiyaçlarına göre hazırlayabilirsiniz.

  • Tanınırlık Faktörü Olması

İnternet reklamı sayesinde ürün ve hizmetlerinizde ki tüm yenilikleri potansiyel müşterilerinize haberdar edebilir uzu soluklu müşteriler elde edebilirsiniz.

  • Doğru Kitle ve Müşteri Potansiyeli

10web.NETWeb Reklam’ hizmeti sayesinde doğru müşteri kitlesine ulaşır ve ürünlerinizi gerçek alıcı olan ziyaretçilere sergilersiniz. Bu size zamandan tasarruf sağladığı gibi de daha düşük bütçe de reklam vermenize olanak sağlar.

  • Hızlı Olması

İnternet reklamının en büyük özelliği hızlı sonuçlar elde edilebilmesidir. Reklamınız yayına alındığı andan itibaren çok hızlı şekilde kazanmaya başlarsınız.

  • Ölçülebilirlik Olması

İnternet reklamı Televizyon, gazete, dergi, radyo gibi alışa gelmiş reklam çeşitlerine göre daha kazançlıdır ve daha fazla kurumsallaşmanıza olanak sağlar.  İnternet reklamları gerçek zamanlı ölçüle bilmesi sayesinde performans akışını sizlere rahatça sunabilmektedir. Yani vereceğiniz bir internet reklamını kaç kişinin ziyaret ettiğini, kaç kişinin satın alma işlemi yaptığını açıkça gösterebilmektedir. Bu nedenle internet reklamı bir çok reklam mecralarına göre daha faydalı olabilmektedir.

 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Web10.NET Reklam

Yorum Yaz