İnternet Reklamı Nedir?

İnternet Reklamı Nedir?

İnternet Reklamı Nedir?

Kısaca açıklamak gerekirse sizin müşterilerinizin peşinde koştuğunuz değil de,internet reklamı sayesinde müşterilerin sizi bulduğu en iyi reklam dünyasına hoş geldiniz!

İnternet Reklamı, mükemmel bir ağ sistemi sayesinde sizin hizmetinizi, ürünlerinizi zaten arayışta olan potansiyel müşteriyi ve sizi birleştirir. Hem de en uygun ücret karşılığında, istediğiniz tercihe göre isterseniz sınırsız sıklıkta! İnternet Reklamı dilinden iyi anlamak gerekirse, siz de internet reklamları sayesinde bu büyük e-Pazar da kendinize yer bularak potansiyel müşterilerinizle buluşabilirsiniz. İnternette kesinlikle sınır yoktur, istemeniz durumunda dünyanın herhangi bir yerinden bile müşteri potansiyeli yakalayabilirsiniz.

İnternet Reklamı Sistemi geleneksel yöntemlerden çok farklı şekilde işlemektedir. Reklam örnekleri verecek olur isek bir gazetede reklam yayınlayacak olsanız önce normal bir tasarım oluşturursunuz ya da kendi bünyenizde ya da dışarıdan profesyonel grafik desteği alarak. Daha sonra bir ajansla iletişime geçersiniz tasarımınızı gönderip fiyat teklifi alırsınız buna bağlı olarak tirajı yüksek olan bir gazetede göz alıcı bir alanda reklamınızın yayınlanması için belkide çok yüksek fiyatlar ödemeniz gerekecektir. Eğer anlaşmaya varabilir iseniz gazetenin durumuna göre ileri tarihte sıra beklersiniz ve reklamınız sizden habersiz şekilde yayınlanır.

Reklam yayınlandıktan sonra gazeteyi elinize alıp kontrol edersiniz, acaba bu reklam tam olarak size, müşteri kitlenize, gazetenin okuyucu potansiyeline hitap ediyormu bunu düşünmeye başlarsınız. Verdiğiniz reklam yayına alındı, yayınlandı ve işin sonunda kafanızda şu soru oluşmaktadır, acaba reklamımı kimler gördü? kimler ilgilendi? Çünkü basılı yayın reklam türünde kesinlikle kaç kişi okudu? Kaç kişi sizi tercih edecek? Gibi sorulara cevap bulamazsınız.

İnternet Reklamı sayesinde hem daha fazla reklam verme şansınız olacak, hem kaç kişinin reklamınızı, ürünlerinizi, sayfanızı ziyaret ettiğinizi görebilirsiniz. Daha kapsamlı İnternet Reklamı hakkında bilgi almak için bizimle Buradan iletişim kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnternet Reklamı Vermek Neden Önemlidir? başlıklı makalemizde 10web.NET, dergi ve gazete hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Web10.NET Reklam

Yorum Yaz