Facebook Artık İlişkilere de Karışmaya Başladı

Facebook Artık İlişkilere de Karışmaya Başladı

Facebook Artık İlişkilere de Karışmaya Başladı

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, bu defa çok farklı bir girişim ile 10web.NET konusu oldu. Facebook artık ilişkilere, daha doğrusu biten ilişkilere müdahale edebilecek bir algoritma hazırlığını tamamladı.

Yaygınlaşan Facebook sosyal ağ kullanımı ile birlikte insanlar gezdikleri yerleri, yedikleri yiyecekleri neredeyse attıkları adımı bile sosyal ağlar da paylaşır oldu. Özellikle dünya’da Facebook bu konuda üyelerine uçsuz bucaksız paylaşım hizmeti veriyor. Bu paylaşımların arasında en sık kullanılanlardan biri hiç kuşkusuz ki ilişki durumu ile alakalı paylaşımlardır. Yeni aşlayan ilişkiler, bitmiş olan ilişkiler, evlilikler, nişan törenleri derken, herkes herkesin tüm hayatını da bilmeye başladı. Peki biten ilişkiler için ne gibi çalışma var?

Facebook’ta ilişkilerini her seferinde duyuran çiftler için en büyük sorun o ilişkinin bitmesi ile başlıyor. Paylaşılan fotoğraf albümleri, yer bildirimleri, etiketlenen ilişki bildirimlerini düzenlemek ayrılan çiftler için uzun süre uğraş gerektiren bir iş haline geliyor. Facebook bu durumu yaşayan insanları düşünerek üyelerini bu zorluklardan da kurtarmayı amaçlıyor.

Şu an sadece Amerika’da test edilen yeni bir uygulama ile biten ilişkilerde 2 tarafın da karşılıklı olarak bir takım kısıtlamalar yapmasını amaçlıyor. Haber Kaynağı yerinden kaldırma, etiketlenmiş bildirimlerin sadece etiketli olan kişilere gösterimi, istenilen gönderilerin karşı taraftan gizlenmesine olanarak sağlama gibi bir çok özellikler opsiyonel olarak üyelerin kullanımına sunuldu. Bu amaçla biten ilişkiler sonrasın da başlayan sosyal ağ temizlik uğraşları da son bulacak.

Şuanlık sadece test aşamasında hizmet veren bu sistemin tüm kullanıcılar için ne zaman faaliyete geçeceği ise henüz daha kesin belli değil.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Web10.NET Reklam

Yorum Yaz